Укркамиш

Технології, що використовуються для покрівлі з очерету

Очерет, що використовується для укладання на дах, має унікальні властивості довговічності.

Яка технологія використовується для влаштування покрівлі з очерету? Насамперед варто сказати, що вона цінна тим, що заснована на величезному досвіді багатьох поколінь і не вимагає будь-якого обладнання.
Найголовніші складові – це, звичайно, вміння покрівельника і сам очерет. Як правило, як вихідна сировина може використовуватися і очерет. Специфіка цих матеріалів полягає в тому, що їх висушені стебла неймовірно гнучкі, що дозволяє втілювати в життя найсміливіші дизайнерські рішення.
Будь-який матеріал, що використовується для покрівель, в тій чи іншій мірі схильний до займання, і, здавалося б, сухий очерет найбільш пожежонебезпечний. Але варто враховувати той факт, що правильно покладена покрівля з очерету є неймовірно щільним покриттям великої товщини, тому можливість його займання можна порівняти з можливістю займання об’ємного книжкового тому.
До того ж, обробка покрівлі імпрегантами (спеціальними просоченнями, що підвищують протипожежні властивості) дозволяє звести ризик займання до мінімуму. Додатковими заходами безпеки є достатня довжина труб для витяжки та їх винесення у найвищу точку. У самих трубах встановлюється сталева сітка, яка знижує кількість і розміри іскор, що вилітають. Тому дахи з очерету можна використовувати на житлових будинках з камінами, на лазнях, барбекюшницях та громадських будівлях.
Очерет, що використовується для укладання на дах, має унікальні властивості довговічності. Експлуатаційний період покрівлі з нього становить не менше 50 років, а при правильному догляді за нею – ще більше.
При укладанні очерету залишається зовні та частина стебла, що перебувала під водою. Саме вона практично не схильна до процесів гниття. До того ж очерет є екологічно чистим природним матеріалом, який не викличе алергічної реакції та не є джерелом бактерій.

Чи горить дах з очерету?

Чи горить дах з очерету?

Ще одна незаперечна перевага очеретяного покрівельного матеріалу полягає в його стійкості до найсуворіших кліматичних умов, включаючи різкі перепади температури, град, сніг, зливи. Найприємніше – відмінні звукоізоляційні властивості такого даху. Її велика товщина позбавить вас шуму, який видається краплями дощу або граду, що стукають по даху.
Процес укладання полягає у фіксації стебел очерету довжиною до 2,2 м до спеціальної планки або основи даху. Для цього використовується дріт із нержавіючої сталі та стрижні зі сталі. Як уже говорилося, товщина шару може досягати 30 см, що дозволяє надійно захистити будинок від вогкості, що проникає не глибше ніж на 5-10 см.
Варто сказати, що, встановивши такий дах, його господарі зможуть заощадити на гідро-, паро- та теплоізоляції, оскільки він повністю відповідає всім існуючим нормам і не потребує використання додаткових матеріалів.